Resultatlister NM i kaffe 2022

Barista Championship 2022 Norway Rankings
FINAL ROUND
Rank Name Company Score
1 Alexander Monsen Nord Brenneri 515
2 Christian Nesset Kaffemisjonen 463,5
3 Hanne Marie Urdal Southern Coffee 436
4 Guro Sabado Rødningen Sprø Bakeri 346,5
5 Emma Jensen Fuglen Coffee Roasters 343,5
6 Magnhild Simonhjell Den gode smak 319,5
ROUND 1
Rank Name Company Score
1 Alexander Monsen Nord Brenneri 538,00
2 Christian Nesset Kaffemisjonen 473,00
3 Hanne Marie Urdal Southern Coffee 413,00
4 Magnhild Simonhjell Den gode smak 335,50
5 Emma Jensen Fuglen Coffee Roasters 330,00
6 Guro Sabado Rødningen Sprø Bakeri 314,50
7 Norunn Gulaker Espressobaren 305,00
8 Martin Lee Thomson Solberg&Hansen 300,00
9 Lene Øglænd Espressobaren 294,50
10 Linda Olsen Røde Kors 214,00
11 Gina Schønheyder Sprø Bakeri DQ
Guro Sabado Rødningen – Foto: Yohanna Dereje Instagram: @yoyo_yohanna_
Brewers Cup 2022 Norway
FINAL ROUND
Rank Name Company Cumpolsory Score Open Service Finals Score
1 Simen Andersen Neongrut 73,41 74,17 147,57
2 Diana Carolina Goicochea Kaffebrenneriet 67,98 72,86 140,84
3 Øystein Berntsen Jacu 62,40 73,65 136,04
4 Ole Kristian Bøen Standout Coffee 68,9 46,45 115,35
5 Pia Evensen Slabberas kaffebar 0 75,26 75,26
6 Marius Fuglestad Hedmarktoppen Folkehøyskole 0 64,79 64,79
ROUND 1
Rank Name Company Cumpolsory Score Open Service Round 1 Total Score
1 Øystein Berntsen Jacu 62,40 71,35 133,75
2 Simen Andersen Neongrut 73,41 58,08 131,49
3 Ole Kristian Bøen Standout Coffee 68,9 16,50 85,40
4 Diana Carolina Goicochea Kaffebrenneriet 67,98 13,00 80,98
5 Pia Evensen Slabberas kaffebar 0 78,54 78,54
6 Marius Fuglestad Hedmarktoppen Folkehøyskole 0 66,15 66,15
7 Maria Reppen Karlsen Hedmarktoppen Folkehøyskole 0 65,36 65,36
8 Gelila Lusie Kransvik Hedmarktoppen Folkehøyskole 0 63,02 63,02
9 Synne Eriksen Åmdal Hedmarktoppen Folkehøyskole 0 51,72 51,72
10 Andreas Harestad 0 12,50 12,50
11 Ronny Myksvoll Myksvoll Mikrobrenneri 0 11,25 11,25
12 Samuel Haagensen Hedmarktoppen Folkehøyskole 0 8,50 8,50

 

Simen Andersen – Foto: Yohanna Dereje Instagram: @yoyo_yohanna_

 

Cup Tasters Championship 2022 Norway Rankings
Plassering Navn: Rette: Tid: Plassering:
Finale Elias Haaberg 7 3,10 1
Finale Oliver Hardaker 7 5,39 2
Finale Alexander Monsen 5 3,21 3
Finale Trude Skjold Løken 5 6,27 4
Semifinale Bjarte Eik-Nes 4 6,41 5
Semifinale Øystein Tangen Berntsen 4 7,51 6
Semifinale Pia Kristine Evensen 3 3,29 7
Semifinale Simen Hindar 3 7,29 8
Spyridon Chaidousis 6 6,15 9
Diana Carolina Goicochea 6 7,12 10
Christian Nesset 6 7,19 11
Erik Aronsson 6 7,32 12
Anton Söderman 6 7,42 13
Simen Andersen 6 7,46 14
Maicol Segura 5 7,06 15
Pär Ljungdell 5 7,30 16
Martin Lee Thomson 4 3,52 17
Tobias Abrahamsen 4 4,04 18
Anette Søberg 4 4,21 19
Elin Melnes 4 4,59 20
Emilie Nygjerde Sandberg 4 5,00 21
Mia Carlsen 4 5,07 22
Lotte Isabell Antonsen-Berner 4 5,27 23
Simo Kristihdi 4 6,40 24
Arne Hanserud 4 7,25 25
Bojan Dukic 4 7,48 26
Ludvik Bonna Hopstock 3 2,57 27
Jan Fredrik Løland 3 4,09 28
Isabell Eriksen 3 4,25 29
Patrick Lindquist Haugen 3 4,28 30
Tina Ellevold Karlsen 2 5,30 31
Anders Berge Christensen 2 6,15 32
Norun Gullaker 1 3,49 33
Steinar Antonsen 1 3,50 34
Lene Øglænd 1 4,28 35
Ove Mobæk 1 5,40 36