Resultater og poeng NM-2014

Resultatliste Latte Art 2014:
1. Simon Alteblad, Kaffebrenneriet, Oslo, 313, Finalepoengsum: 325,50
2. Marianne Gjeldnes, Dromedar, Kristiansund, 324,50, Finalepoengsum 283,00
3. Lene Larsen, Dromedar, Trondheim, 286,50, Finalepoengsum 245,00
4. Greta Bjørkli, Kulturhuset, Oslo, 282,50
5. Julian Stolanowski, Kaffebrenneriet, Oslo, 277,50
6. Sindre Skjeggestad, Kaffebrenneriet, Oslo, 259
7. Kenneth Tiller, Kaffekroken, Tromsø, 252,50
8. Aanton Söderman, Kaffebrenneriet, Oslo, 243,50
9. Camilla Alvhilde Knudsen, Kaffebrenneriet, Oslo, 226,50

Resultatliste Baristakunst 2014:
1. Tore Øverleir, Dromedar Trondheim, 
Semifinalepoengsum: 530,00 Finalepoengsum: 511,00
2. Rory Rosenberg, Stockfleths Oslo, 
Semifinalepoengsum: 515,00 Finalepoengsum: 481,00
3. Rasmus Helgebostad, Java, Oslo, 
Semifinalepoengsum: 491,00 Finalepoengsum: 457,50
4. Marianne K Gjeldnes, Dromedar Kristiansund, Semifinalepoengsum: 496,50 Finalepoengsum: 438,00
5. Rune Johannesen, Stockfleths, Oslo,
Semifinalepoengsum: 471,50 Finalepoengsum: 421,00
6. Greta Bjørkli, Kulturhuset, Oslo,
Semifinalepoengsum: 469,00 Finalepoengsum: 374,50
—————————————————————————–
7. Heine Fjeldberg, Dromedar, Bergen, 462,00
8. Adrian Berg, Godt Brød, Trondheim, 449,00
9. David Salas Budini, Kaffebrenneriet, Oslo, 448,50
10. Katinka Hofsøy, Kaffebønna, Tromsø, 430,50
11. Marte Joensen, Kaffebønna, Tromsø, 392,50
12. Eero Taina, Lyspunktet, Ålesund, 390,00
13. Jack Pegrum-Haram, Steam Kaffebar, Stavanger, 388,00
14. Liridon Bytici, Hotel Norge, Kristiansand, 366,50
15. Marius Graff, Helmersen Delikatesser, Tromsø, 360,50
16. Kurt Lysø, Drømmeplassen, Kristiansand, 348,00
17. Benjamin Norburg, Totalen, Haugesund, 295,00
18. Zabi Nabizade, Rica Nidelven, Trondheim, 196,5

Resultatliste Coffee In Good Spirits 2014:
1. Madeleine S Johnsen, Solberg & Hansen Konseptbutikk, Oslo, 383, Finalepoeng: 292,00
2. Idar Ellingsen, Dromedar, Trondheim, 311, Finalepoeng: 289,50
3. Monicaq Strøm, Dromedar, Trondheim, 268,5, Finalepoeng: 240,00
4. Else Cathrine Sørflaten, Kaffebrenneriet, Oslo, 255,5
5. Roy Davidsen, Dromedar, Trondheim, 254,5
6. Muzikababa Myeza, Lilletorget, No i Rana, 0
7. Alf Kramer, Godfather, 0

Resultatliste Brewers Semifinale Fredag 25. April
1. Odd Steinar Tøllefsen, Supreme Roastworks, Oslo, 151,49
2. Tore Øverleir, Dromedar, Trondheim, 146,48
3. Kristian Fredrik Nikolaisen, Stockfleths, Oslo, 145,30
4. Christian Nesset, Kaffemisjonen, Bergen, 144,53
5. Adrian Berg, Godt Brød, Trondheim, 144,13
6. Trude S Løken, Jovialen, Drammen, 140,31
7. Rune Johansen, Stockfleths, Oslo, 140,04
8. Håkon Kinn, Stockfleths, Oslo, 139,65
9. Lise Rømo, Java, Oslo, 139,26
10. Andréz Lopéz, Kaffa, Oslo, 139,21
11. Rasmus Helgebostad, Java, Oslo, 136,91
12. Marius Bjørnson Graff, Helmersen Delikatesser, Tromsø, 136,81
13. Arne Hanserud, Solberg & Hansen Konseptbutikk, Oslo, 135,094
14. Kevin Ehberg, Dromedar, Trondheim, 133,68
15. Camilla Knudsen, Kaffebrenneriet, Oslo, 131,82
16. Ine H Knudsen, Jovialen, Drammen, 128,32
Resultatliste Finale Brewers Cup Lørdag 26. April:
1. Odd Steinar Tøllefsen, Supreme Roastworks, Oslo, 75,95
2. Tore Øverleir, Dromedar, Trondheim, 69,34
3. Adrian Berg, Godt Brød, Trondheim, 68,81
4. Christian Nesset, Kaffemisjonen, Bergen, 66,79
5. Trude S Løken, Jovialen, Drammen, 66,90
6. Rune Johansen, Stockfleths, 66,55
7. Kristian Fredrik Nikolaisen, Stockfleths, Oslo, 65,00

Resultatliste Finale Brewers Cup Lørdag 26. April:
1. Odd Steinar Tøllefsen, Supreme Roastworks, Oslo, 75,95
2. Tore Øverleir, Dromedar, Trondheim, 69,34
3. Adrian Berg, Godt Brød, Trondheim, 68,81
4. Trude S Løken, Jovialen, Drammen, 66,90
5. Christian Nesset, Kaffemisjonen, Bergen, 66,79
6. Rune Johansen, Stockfleths, 66,55
7. Kristian Fredrik Nikolaisen, Stockfleths, Oslo, 65,00